Tomi Popovič

Tomi Popovič singing Backstreet Boys

17. března 2012 v 22:45 | www.youtube.com


Tomi Popovič with Backstreet Boys

17. března 2012 v 22:38 | www.topky.sk
undefined

Credit


Tomi Popovič in backstage with Backstreet Boys

17. března 2012 v 22:34 | www.cas.skCredit

TOMI POPOVIČ – V osmnácti jsem odešel za svým snem

17. března 2012 v 22:18 | www.bravo.cz
U nás je Tomi Popovič prakticky neznámý. Dokázal toho však v hudbě za svůj život už tolik, že by mu to mohla kdejaká česká, či slovenská star závidět!

BRAVO.CZ: Ahoj Tomi! Mohl by ses na úvod našim čtenářům ve zkratce představit? Přecijen jsi v Čechách poměrně novým jménem.
TOMI: " Narodil jsem se na Slovensku a vystudoval jsem herectví a hudbu. Celý život se věnuji hudbě a v osmnácti letech jsem odešel do Ameriky, abych zkusil štěstí ve světovém showbyznysu. Slovensko mě v té době ubíjelo. V USA jsem vydal první CD v roce 2007 a následně tohle cd vyšlo i v Japonsku. Podařilo se mi pracovat s velkými hvězdami v zahraničí a také jsem zažil nějaké úspěchy v hudební kariéře. Jsem zpěvák, autor, producent a mám rád jídlo."

BRAVO.CZ: Dočetl jsem se, že jsi v osmnácti letech odletěl do Ameriky za svým "hudebním snem"? Jak se to celé seběhlo? Dělal jsi tedy hudbu už dříve? Kdo tě k ní přivedl?
TOMI: "K hudbě mě přivedli bratří, kteří byli na Slovensku dost populární v oblasti hudby, filmu a divadla. Dostal jsem se k ní tím pádem velmi brzy, už tak ve třech letech. Přes mojí rodinu v USA jsem sledoval americké interprety a byl jsem hodně ovlivněný americkou kulturou. Už za komunismu mě lákalo tam jít a něco dokázat. Odešel jsem za svým snem v osmnácti letech a na Slovensko jsem se vrátil až po jedenácti letech. Bylo to vělmi těžké, ale zajímavé a vypracoval jsem se tam, kam jsem chtěl. Ať už jako zpěvák, nebo jako skladatel a producent. Amerika mi změnila myšlení a podařilo se mi spoustu věcí, o kterých jsem dříve jenom snil."

BRAVO.CZ: Během svého působení v Americe jsi spolupracoval se spoustou velmi slavných interpretů. Mohl bys jmenovat některé, kteří na tebe zapůsobili nejvíce?
TOMI: "Nejvíc na mě zapůsobili Backstreet Boys. I přesto, že prodali asi 200 milionů desek, jsou velmi skromní. Od nich jsem se učil, jak bych se měl chovat. Velmi milý byl také Babyface, který má nekonečné množství světových hitů! Velmi jsem si oblíbil i Michelle Williams (Destiny's Child), která mě dokonce chodila podporovat na moje koncerty."

BRAVO.CZ: Před několika lety jsi zaznamenal veliký úspěch v Japonsku! Jak na tohle období vzpomínáš? Máš tam i teď nějaké vystoupení, případně chystáš je do budoucna?
TOMI: "V Japonsku jsem dosáhl zatím svých největších úspěchů. Pod Sony Music jsem tam vydal 2 cédéčka a dva singly z každého albumu se staly nejstahovanějšími zvoněními v Japonsku! Jel jsem tam také turné s Backstreet Boys a prodal tisíce cédéček. Byl to nejhezčí zážitek mého života a také zadostiučinění po letech trápení."


BRAVO.CZ: Jsi autorem megahitu "Príbeh" od Tiny a Rytmuse. Jak vznikal tenhle šlágr? Dostal jsi nápad hned, nebo byla jeho tvorba složitější?
TOMI: "Ano, jsem autorem Príbehu, Tento song vznikl asi za čtyři minuty :) Byla to výborná kombinace písničky, interpretů a textu. Bylo to skoro tak jednoduché jako čůrání :)"

BRAVO.CZ: Zpěvák, skladatel a producent … které z těchto povolání tě baví nejvíc a jak bys chtěl, aby si tě lidé pamatovali?
TOMI: " Baví mě vše. Každé má takové svoje vzrušení. Při producentské práci je míň námahy a při zpívání zas větší makačka. Chci jednoduše dělat kvalitní hudbu pro lidi a to, jak si mě budou pamatovat, to už je jejich věc :)"

BRAVO.CZ: Před necelými dvěma týdny zveřejnila Monika Povýšilová svou debutovou píseň "Já už dávno vím", na které jsi se autorsky podílel. Jak vznikla tato spolupráce? Líbila se ti Monika ze všech finalistů SuperStar nejvíc? Dovedl by sis představit, že bys produkoval píseň ještě někomu z dalších finalistů této soutěže?
TOMI: " Monika mě velmi zaujala a byl jsem překvapený, že vypadla tak brzy. Ještě i Tina mi o ní říkala s tím, že bychom jí mohli nějak pomoct. Tak jsem jí napsal písničku. Byla to skvělá spolupráce, protože je Monika velmi talentovaná a vděčná interpretka. Song už jde do rádií, takže uvidíme, jak se mu bude dařit. Co se týká ostatních finalistů, s nimi jsem zatím kontakt nenavázal. Dost se mi ale líbí jako zpěvačka Gabriela Gunčíková."
BRAVO.CZ: Na youtube už je nahozené demo nové písně s Darou Rolins a video z nahrávání nového songu pro Tinu. Jsou právě tyto dvě slovenské zpěvačky tvými oblíbenými? S Tinou už to není první spolupráce, že? Budeš se nějak producentsky podílet na více nových věcech těchto interpretek?
TOMI: "Ano, obě dvě jsou moje favoritky :) Daru uznávám už od dětství, je velkou česko-slovenskou hvězdou. Tině dělám celou novou desku a s Darou kromě songu "Nebo, Peklo, Raj" možná budu dělat ještě jednu píseň na její nový album."

BRAVO.CZ: Mohl bys nám prozradit jména několika songů, které si momentálně nejčastěji pouštíš ve tvém přehrávači?
TOMI: "Radši napíšu jména interpretů, protože songů je opravdu hodně. Earth wind and fire, Prince, Pat Metheny, Usher, Nicki Minaj, nebo třeba LMFAO."

BRAVO.CZ: Co nového chystáš v nejbližších týdnech a měsících? Plánuješ vydat nové cd, nebo se spíš zaměřuješ na spolupráce na projektech jiných interpretů?
TOMI: "Mým velkým cílem je dostat se do České republiky na český trh, který mám rád. Připravuji vlastní CD pro Slovensko, Česko, Maďarsko, Japonsko a potom i nové cd do USA a do světa, pokud se vše podaří. Dokončujeme s Tinou její nový album a pracuji i na novém albumu Rytmuse. S Darou se snažíme tlačit nový singl. No a rád bych ještě letos udělal v USA featuring s nějakou hvězdou."

BRAVO.CZ: Díky moc za rozhovor! Pokud bys chtěl něco vzkázat našim čtenářům, tak máš právě teď prostor.
TOMI: "Není zač anytime :) Já děkuju a přeju všem čtenářům Bravo.cz hodně štěstí a zdraví."


Credit
 
 

Reklama